Maci csoport

Bemutatkozás

A Maci csoport a játékbirodalom fővárosa. Csoportunkban Eszti néni, Szandi néni, és Brigi néni mindent meg tesz azért, hogy a macis kisgyerekek szeressenek óvodába járni. Naprakészen, változatos programokkal, új élményekkel töltjük meg az óvodai mindennapokat. A gyerekek érdeklődésére alapozunk, kísérletezünk, gondolkodásra és kérdések feltevésére ösztönző tevékenységeket szervezünk. Természetesen a játék, a jókedv, a csibészség sem maradhat ki mindennapjainkból. Aki elfáradt a nagy mókában, egy könyvvel a kezében pihenhet meg társaival. Fő célunk, hogy egy családias, szeretetteljes légkört alakítsunk ki a gyerekek számára. Birodalmunkban senki sem unatkozik, hiszen játéktárunkat rendszeresen fejlesztjük, az ötletekből sosem fogyunk ki. Homogén középsőcsoportunkban a 2023/2024-es nevelési évben 4-5 éves gyermekeket nevelünk. Kiemelten foglalkozunk az egészséges életmódra, és a környezettudatosságra való neveléssel. Erősségünk a vizuális nevelés, a terem dekorációival, festményeivel ajtót nyitunk a művészetek és esztétika világába a legkisebbeknek is.
      Rendkívül fontosnak tartjuk a barátságos csoportlégkör kialakítását, egy közösség létrehozását és formálását, amelyben minden kisgyerek otthon érezheti magát, és büszkén mondhatja: „Én Maci csoportos vagyok!”.
Mikics Eszter

Óvodapedagógus